sobota, 7 grudnia 2013

30DWF - Dzień 20 - Co czytam

Ha. Trafiło się akurat to zadanie w czasie, w którym chwilowo nie mam nic nowego do czytania...
Ale mogę wam pokazać co przeczytałam ostatnio:
"Śladem zbrodni", to kryminał z wątkiem romansowym i szpiegowskim. Ona - dziecko przed laty zamordowanych szpiegów, chce wyjaśnić historię do końca, bo nie wierzy, że tatuś zabił mamusię i popełnił samobójstwo. Na swej drodze spotyka szpiega. On - szpieg, znał jej rodziców, zakochał się w niej. Będą w opałach, będzie seks, będą strzały z broni palnej, pościgi itp. 
Nawet niezłe, chociaż zakończenie nieco przewidywalne.
"Kłamstwa", to kryminał z mojej ulubionej serii o psychologu współpracującym z detektywem. Tym razem grzebią w brudach prywatnej szkoły dla rozpuszczonej dzieciarni "elyty" ku niezadowoleniu pewnych kręgów. Kto zabił nauczycielkę? I co ona miała na sumieniu? Wciągnęło mnie, bo lubię ten duet, a zwłaszcza "momenty", w których detektyw pustoszy lodówkę psychologa i zwierza mu się z kłopotów ze swoim chłopakiem. :) Polecam całą serię.
"Morderstwo tuż za rogiem", to kryminał, który ukazuje ciemne oblicze Krakowa i "co się stało z naszą klasą" po latach od ukończenia nauki... On - detektyw, Ona - jego dawna nauczycielka, która pomaga mu poukładać myśli dotyczące sprawy. Dobre dialogi między nimi. Wciągnęło mnie, chociaż główny bohater jest dosyć nieudolnym policjantem, bo gdyby lepiej przesłuchiwał świadków, to dużo wcześniej wyjaśnił by sprawę i dowiedział się "kto zabił". Ale może o to właśnie chodziło?
*
Miłego weekendu!
(i do jutra^^)
I.

PS Do końca grudnia pixlr-express ma fajne dodatkowe filtry "SketchBook PRO" (dzisiejsze zdjęcia zostały przerobione przy ich użyciu)

4 komentarze:

 1. Ciekawie się zapowiadają, a w szczególności ,,Kłamstwa" :D może kiedyś sobie przeczytam ^_^

  http://worldbyshadow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię kryminały :] Książka pierwsze wpadła mi w oko, chociaż druga też zapowiada się nieźle. Z chęcią przeczytam jak przestaną mi wmuszać na siłę 400-stronicowe lektury, które mam przeczytać w tydzień i jednocześnie nauczyć się na 20 sprawdzianów w ciągu tego tygodnia :/

  OdpowiedzUsuń
 3. A potem śni się że gania za tobą Lodówka wołająca "spustosz mnie" XD

  OdpowiedzUsuń
 4. a "kto, który..." coś tam zrobił? była cała seria dołączona chyba do wyborczej, ale się zgapiłam, a w mej macierzystej bibliotece brak!!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :))